KCX - obchodní terminál 

 

 

Postup vytváření („ražení“) mincí KAU a KAG

Mince Kinesis v měnových systémech KAU a KAG jsou generovány jako reprezentace fyzických drahých kovů, které kryjí tyto měny v poměru 1: 1, tj. 1 g zlata na 1 KAU a 10 g stříbra na 1 KAG. Tj. pokud je mince KAU resp. KAG tvořena, musí být nakoupeno příslušné množství fyzického drahého kovu a uloženo v depozitu.

Tento mechanismus tvorby probíhá na primárním trhu označovaném jako Kinesis Currency Exchange (KCX). Zde jsou KAU a KAG mince poprvé vytvořeny na Kinesis Blockchain. Tento proces tvorby prostřednictvím KCX se nazývá "ražení" a provádí jej "minter" nákupem určitého množství (v celých násobcích 100g Au nebo 1000g Ag) drahého kovu potřebného pro vytvoření určitého počtu mincí, resp. jednotek měny.

KCX terminál je online obchodní platforma, která bude k dispozici na internetu. Na obrázku výše je snímek této obchodní platformy, pomocí které minter vloží příslušný vklad v USD na svůj obchodní účet, nakoupí dostupný blok Kinesis KAU nebo KAG na ABX a vytvoří tak mince, které jsou okamžitě převedeny do eWalletu mintera a současně je alokováno ekvivalentní množství fyzického zlata/stříbra prostřednictvím burzy Allocated Bullion Exchange (ABX). Podkladový kov je uložen v bezpečných a auditovaných depozitářích.

Minter pak může pokračovat v transakcích s použitím těchto vytvořených mincí Kinesis pomocí své peněženky Kinesis a sady aplikací Kinesis, např. je ihned maloobchodně odprodat - distribuovat. Prémie mintera je ve fázi pre-ICO 15%, později 5%.

Rosalyn Charlton, CTO, Kinesis Ltd (tamira.cz-volný překlad)

 

Video k rozdělování zisku systému KINESIS (minter, holder)