Součásti systému KINESIS

KINESIS eco-system

 • KCX - Kinesis Currency Exchange

  Velkoobchodní trh, v němž je měna vytvořena (těžena/ražena) - institucionální centrálně zúčtovaná burza s hlubokou likviditou a konektivitou do celosvětových velkoobchodních organizací prostřednictvím společnosti Allocated Bullion Exchange (ABX). Přístup přes Obchodní terminál.

 
 • KBN - Kinesis Blockchain Network

  Jednotliví účastníci systému Kinesis jsou propojeni pomocí vysoce efektivní Blockchain technologie. Měny Kinesis mohou být posílány, vybírány, uloženy nebo obchodovány prostřednictvím této sítě. Mince nakoupené na velkoobchodním trhu jsou vydávány do KBN s pobídkami odvozenými od dosahované rychlosti obratu (money velocity).
 
 • KBE - Kinesis Blockchain Exchange

  Blockchain digitální směnárna, kde lze obchodovat s měnami Kinesis a jinými digitálními měnami. Tento nástroj je vyvíjen interně v KINESIS tak, aby zajistil hlubokou likviditu měn Kinesis.
 
 • KFN - Kinesis Financial Network

  Zavedený systém mobilního bankovnictví s digitální peněženkou, v němž lze měny Kinesis ukládat, platit s nimi, převádět je. Tato součást také disponuje debetní kartou Mastercard a Visa s doprovodným službami, které umožňují využívat Kinesis jako platební měnu po celém světě.

 
 • KCC - Kinesis Commercial Centre

  Online agregované platformy poskytovatelů zboží a služeb, které umožňují bezproblémově využívat měnovou sadu Kinesis jako platbu pro obchodníky, kteří jsou uvedeni na seznamu.