Slovo kinesis evokuje pohyb a energii a to je i základní vlastností měn z rodiny KINESIS.

Systém Kinesis je evolučním krokem ať už vezmeme kterýkoliv stávající měnový systém, který je dnes ve světě k dispozici. KINESIS zcela naplňuje všechny atributy, které jsou od peněz očekávány, tj.: 

1) Nositel hodnoty  Každý KAU  reprezentuje 1g plně alokovaného zlata, každý KAG reprezentuje 10g plně alokovaného stříbra a jsou za tyto kovy směnitelné.

2) Prostředek směny  Tuto funkci bude možno realizovat prostřednictvím běžně přijímaných platebních karet (VISA, MasterCard), vydaných k účtu Kinesis. 

3) Zúčtovací jednotka  Schopnost peněz působit jako míra ocenění všech ostatních statků.

Kinesis je měnový systém zaměřený na minimalizaci rizika, maximalizaci návratnosti, stimulaci rychlosti oběhu. Kinesis je navržen tak, aby sám o sobě podporoval rychlé přijetí a rozšíření plnohodnotným naplněním všech přirozených funkcí očekávaných od měny. Kinesis byl vyvinut ve prospěch všech.

Jádrem mechaniky tohoto měnového systému je trvalý podnět a stimulace k oběhu peněz (velocity). Externí kapitál je přitahován do systému Kinesis prostřednictvím velmi atraktivního poměru rizika / výnosů a pak je přiveden do oběhu stimulovaného sadou incentivů, které podporují obchodní a ekonomickou činnost.
Kromě toho, že nabízí stabilní pevnou hodnotu (podloženou cenou monetárních kovů) usiluje i o poskytnutí maximálně efektivního prostředku směny.

kinesis.money/documents/kinesis-blueprint.pdfased 

  

Monetary System of Shared Economic Wealth