Pro "velkoobchodní" nákup, resp. ražení mincí KAU a KAG je zapotřebí vytvořit si Kinesis e-wallet. Ražení mincí KAU a KAG je do 30.6 dostupné zatím jen majitelům KVT. K ražení navíc budete potřebovat účet u ABX, kde lze nakoupit Au či Ag a virtuálně z něj vyrazit KAU či KAG.   

Nejprve je tedy nutno vytvořit si Kinesis e-Wallet (jde o wallet přímo na síti Kinesis, tedy nikoli ten na síti ethereum, kde máte uloženy KVT tokeny). Pokud už Kinesis e-wallet máte, lze ho naimportovat na live URL: https://wallet.kinesis.money/ za použití kombinace "seed slov". Jedná se o tzv. "cold wallet", který je uložen lokálně na vašem počítači. Tj. pokud vymažete soubory cookie a vyrovnávací paměť, bude potřeba peněženku znovu naimportovat na live URL za použití kombinace seed slov, kterou jste si bezpečně uložili při prvotním založení svého e-Walletu (lze přitom zadat i původní přihlašovací údaje - název a heslo). Postup naleznete tady:

Jak vytvořit e-wallet - krok za krokem  

Pokud  budete razit mince, vytvořte si KCX účet:

Jak vytvořit KCX účet - krok za krokem

Ve stručnosti: Z aplikace e-Walletu otevřete přes "Exchange -> mint bullion to gain Kinesis" formulář, kde vyplníte typ žadatele, jméno a  e-mail. Po odeslání formuláře přijde na zadaný e-mail výzva k aktivaci účtu. Po kliknutí na tlačítko "Activate My account" (v e-mailu) je třeba ve vyvolaném potvrzovacím okně zadat a potvrdit heslo. Heslo musí obsahovat minimálně 1 malé písmeno, 1 velké písmeno a alespoň 1 číslici. Pokud heslo nedostačuje, objeví se chybová, poněkud zavádějící hláška: "Invalid request token. Please request reset password." Pokud je vše ok, objeví se přihlašovací okno k účtu, kde je potřeba vyplnit uživatelské jméno (které jste obdrželi v e-mailu) a v předchozím kroku vytvořené heslo. 

Než začnete razit mince, je zapotřebí převést potřebnou částku na svůj vytvořený účet KCX. Pro bankovní převod v zásadě platí totéž, co bylo uvedeno pro převod pro nákup KVT . Orientačně zjistíte potřebnou částku pomocí aktuálního kurzu pro KAU či KAG v USD. Počítejte s rezervou cca 10-20% - kurzy kolísají. Tj. pro vytvoření minimálního množství 200 KAG budete potřebovat s určitou rezervou cca 3 500 USD, pro vytvoření 100 KAU pak cca 4 500 USD (kurz k 24.4.2019).

No a pak už můžete nakupovat - "razit" mince KAU a KAG a přesunout je do svého e-Walletu. K nakupování a převodu do e-Walletu ještě jedna poznámka. Vyražené mince KAU, resp. KAG jdou převést pouze do e-Walletu, ze kterého byl vytvořen účet KCX, jsou totiž spárovány. Pokud jste tedy, třeba při experimentování v demoverzi nebo omylem vytvořili dvě či více e-peněženek, je potřeba dohledat, která k vašemu KCX účtu patří. Aplikace jsou ale natolik robustní, že nevadí, pokud se spletete. Lze otevřít postupně tu druhou, resp. x-tou a najít tu pravou, kam se převod podaří.   

Nákup je vysvětlen v tomto videu.

Vytvoření K-walletu, ražení KAU a KAG