Nakupujeme KVT

Pokud už máme založený eWallet (Zakládáme eWallet), použijeme odkazy, které nás navedou na online objednávkové formuláře. Tyto odkazy naleznete v rozbalovacím menu sekce Odkazy
 
1) Vyplnění objednávky
 
Ještě předtím, než začnete objednávat, připravte si oboustranný sken identifikačního dokladu, např. občanského průkazu nebo řidičského průkazu do souboru, který se pak přikládá k objednávce. (Kinesis se drží platné legislativy KYC/AML).  
V objednávce je zapotřebí vyplnit příslušné osobní údaje, kolik tokenů KVT chceme nakoupit, připojit soubor s naskenovaným dokladem totožnosti, do příslušného pole nakopírovat adresu naší e-Wallet, "podepsat se" do podpisového pole (nejlépe s použitím touchpadu nebo dotykového displeje) a odeslání objednávky potvrdit tlačítkem. Jakmile tak učiníme, objeví se rekapitulace objednávky s údaji o platbě:
     
2) Zadání platby
 
Platbu je možné provést ve fiat měně (USD), nebo Ethereu. První způsob je poněkud komplikovanější. Dále je popsán postup zadání v Internetovém bankovnictví České Spořitelny z účtu vedeného v CZK. (Banka v okamžiku provedení platby převede příslušnou sumu z české koruny na americký dolar).
 
V internetovém bankovnictví otevřeme formulář pro zahraniční platbu:
 
 
Údaje plátce jsou předvyplněny, není potřeba nic měnit.
Protože označení účtů ve formátu IBAN se používá v EU, v Austrálii nikoli, do políčka "Číslo účtu příjemce" je potřeba
zkombinovat tzv. Account BSB (viz první obrázek - je to tzv. "Bank State Branch", identifikace banky) s označením účtu příjemce (Account No.). Doporučuji oddělit podtržítkem,(neoddělujte, nová aplikace CSPO "George" podtržítko nebere), tj. v tomto případě vyjde tato kombinace (u jiných bank bude podobné):
  

082039_ALLBUUSD01                  082039ALLBUUSD01

 

... do pole "Název účtu příjemce" vyplníme "Account Name", tj. "Allocated Bullion Exchange Limited"
... do pole Ulice vyplníme "Lvl3, 10 Market St"
... do pole Město vyplníme Brisbane, Qld
... z rozbalovacího menu Země vybereme Austrálii
... do pole BIC vyplníme SWIFT kód, tj. NATAAU3303M
... Clearingový kód nevylňujeme
... do pole Název banky příjemce vyplníme "National Australia Bank"
... do pole Ulice vyplníme "500 Bourke Street"
... do pole město vyplníme "Melbourne, Victoria 3000"
... z rozbalovacího menu Země vybereme Austrálii
Pozn.: Může se stát, že po zadání SWIFT kódu se některé údaje předvyplní, spíše bych doporučil držet se údajů z obr. 1
 
... do pole Částka vyplníme příslušnou sumu v USD a rozbalovacím menu vybereme USD (poplatky popsané níže byly pro převod 1700,- USD)
... do pole Bankovní výlohy bych raději vybral OUR-příkazce. Jde o částku 190,- Kč (ve srovnání s cenou za zahraniční platbu 359,- , kterou si účtuje Č.Spořitelna je to znatelně méně) a platba proběhne bez příp. problémů). Pokud zvolíte prioritní úhradu, CSPO vám naúčtuje 500,- Kč (pakatel).
Tj. celý převod, pokud zrovna není víkend či svátek, pak proběhne do 1 dne a stojí téměř 3% z převáděné částky. Tj. zatím ještě ve futuristickém srovnání s KINESIS téměř 10x tolik.
V instrukcích doporučuji zaškrtnout Avízo, banka dá vědět že platba byla zpracována.
Zaškrtněte i zaslání potvrzení, které pak přepošlete na e-mail KINESIS (viz dále).
Jakmile přijde potvrzení o zadání platby, přepošleme jej na e-mai KINESIS:
                          sales@kinesis.money
Do e-mailu se doporučuje zkopírovat i adresu naší e-Wallet, do které budou tokeny při jejich distribuci (od 1.7.2018) převedeny.
 
Jakmile platba v pořádku proběhla (cca do 2-3 dnů v pracovní dny), z e-mailové adresy "Member Services" přijde potvrzení:
 
 

Dear XY,

Welcome to Kinesis and the Future of Money!

This email is to confirm receipt of your payment.

We will be in touch in the near future with additional details regarding the issuance and activation of your allocation.

In the meantime, please don’t hesitate to contact us should you have any queries.

Kind Regards,

Member Services